piatok 6. decembra 2013

Christmas Room Decoration #1

Nastal Advent a s ním aj príprava na Vianoce... K tomu neodmysliteľne patrí pečenie perníkov, zdobenie stromčeka ale aj výzdoba izby/domu. Dnes by som Vám ja chcela ukázať moju vianočnú výzdobu a keďže niektoré veci mám vyrobené tak Vám ukážem aj návod. :) Toľko na úvod a môžme začať!
P.S nezabudnite si pustiť nejakú vianočnú hudbu aby ste mali dobrú náladu... http://www.youtube.com/watch?v=OTQaoTnAUwY


Dvere

Keď chceme mať pekne vyzdobenú izbu, mali by sme začať od začiatku.... od dverí! Už len pri vstupe do izby budeme mať vianočnú náladu. :) Ja som sa rozhodla si dať na dvere nápis Merry Xmas (na obrázku to nieje poriadne vidieť), takýto nápis si však nemusíte dať len na dvere, môžete si ho tiež zavesiť niekam na stenu, na nástenku, skrátka všade kde sa Vám to bude páčiť. ;) A ja Vám teraz ukážem ako si môžte takýto nápis vyrobiť, nieje to vôbec náročné a nezaberie to ani veľa času. 

Step by Step

     1.     Budeš potrebovať:  ozdobné papiere (rôzne druhy), nožnice/ nožík, ceruzku, centrofixku, lepiacu pásku a špagát

     2. 

     Na papier si nakreslíme pravidelný trojuholník, ktorý neskôr bude obkresľovať.

     3.  


     Teraz ten trojuholník vystrihneme nožnicami, alebo ho môžme vyrezať...

    4. 

 Podľa prvého trojuholníku obkreslíme ostatné, ktoré následne vystrihneme. Budeme potrebovať tolko trojuholníčekov koľko máme písmen v slovách a hlavne si musíme určiť farby, ktoré sa budú striedať.


     5.

     Na naše trojuholníky si napíšeme písmenká... 

     6.

     Naše trojuholníky si zo zadnej strany prilepíme kúskom lepiacej pásky k špagátiku (špagát by mal byt približne takej farby aký bude podklad kde to bude zavesené). A malé upozornenie, kartičky musia byť lepené v opačnom smere, čiže posledné písmeno musí byť prvé... :D

Voilà, hotovo! 


Teraz už len stačí nájsť správne miesto a kľudne si to dozdobte podľa seba... Ja tým mojím ozdobím dvere a dozdobím to vianočnou pančuchou s medvedíkom :3


PosteľViem, že moja posteľ nieje priam ukážkou Vianoc, ale do mojej izby sa nehodia priveľmi tie typické vianočné vzory (napr. klasický červený nórsky vzor...). Ak aj Vy nemáte vianočnú výzdobu v typických farbách, to vôbec nevadí, stačí ak to ozdobíte nejakým vianočným plyšákom alebo si na rám postele dáte vianočné svetielka, ale bohato stačí aj jeden malý vankúšik s vločkou... :)Vianočné ozdôbky

Sú to rôzny plyšáci, postavičky, kvetiny (vianočná ruža) a iné... Môžme si nimi ozdobiť napríklad stolík, posteľ alebo inú časť izby/ domu, ale tieto veci nepatria zrovna k tým najlacnejším.
Preto by som Vám rada ukázala ako sa dá veľmi jednoducho vyrobiť taká postavička snehuliaka.Step by Step

     1. 

Budeme potrebovať: ponožku (najlepšie bielu), kúsok vzorovanej látky (musí byť dostatočne veľká na šál), dva gombíky, dve gumičky, nožnice, lepidlo, dve loptičky (ja som použila tenisovú a skákalku),centrofixku/ lak na nechty (na dokreslenie tváre)


     2.

 

Zoberieme si ponožku a približne na päte ju prestrihneme. Špičku použijeme na telo snehuliaka a tú druhú časť na jeho čapicu

    3.Do špičky ponožky dáme najprv väčšiu (tenisovú) a potom menšiu (skákalku) loptičku, musíme to napnúť a potom čo najbližšie k skákalke to zagumičkujeme a nakoniec dáme gumičku aj medzi loptičky. Ak by Vám to náhodou nechcelo stáť tak spodok väčšej loptičky musíte odstrihnúť, tým vytvoríte rovnú plochu na ktorej bude môcť snehuliak stáť.

     3. Ideme na zdobenie snehuliaka. Najprv mu dáme šál, tam kde sa stretávajú dve loptičky, šál nemusíme lepiť, stačí ak ho poriadne pri zaväzovaní zatiahneme. Nakoniec mu brucho ozdobíme dvoma gombíkmi, ktoré prilepíme.

     4.Ideme vytvoriť snehuliakovi čapicu. Vytvoríme ju pomocou druhej časti odstrihnutej ponožky, na konci spravíme uzol (mne uzol spraviť nešiel, pretože som mala tento kus ponožky pomerne krátky, preto som použila bielu niť na šitie a poriadne som to obmotala a zaviazla), ak chceme čapicu vylepšiť, tak môžme spraviť okraj, ja som na to použila zbytok látky (tú látku som použila na šál), tú prilepíme k okraju čapice a máme hotovo. 

     5.

Posledné úpravy a snehuliak bude hotový.... Stačí mu len dokresliť xichtík, aký budete chcieť... Ja som zvolila klasický usmievavý, ale vy si dajte aký len chcete ;) Na nakreslenie môžete použiť centrofixku, lak na nechty alebo fixky na látku... Ja som použila laky, pretože som doma mala ako čierny tak aj oranžový lak na nechty a navyše si myslím, že lak na nechty má výhodu v tom, že môžte tie oči spraviť vypuklé, stačí len použiť viac laku.

A náš snehuliačik je hotový!


Okno


Určite si nezabudnite dať aj do okna nejakú dekoráciu, aby aj zvonku bolo vidieť a cítiť vianočnú atmosféru, pretože neviem ako Vy, ale ja milujem prechádzanie sa v zime, keď vonku sneží a k tomu všetkému keď sa obzeráte a vidíte ozdobené domy, v oknách vianočné svetielka alebo balkóny ozdobené svetielkami.... je to nádhera :333 Preto ani Vy nevynechajte ozdobenie svojho okna poprípade balkónu a prispejte aj Vy k tomuto nádhernému pocitu!


Ja si konkrétne vyzdobujem svoje okno vždy rovnako. Dávam si doň tento jednoduchý svietiaci drevený
vianočný stromček. 
* Dúfam, že sa Ti môj článok páčil a nezabudni vyjadriť svoj názor komentovaním, zdieľaním... *Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára